Валерій Дубіль: "Кожен народний депутат перед вступом на посаду присягає..."

Валерій Дубіль в facebook:

Кожен народний депутат перед вступом на посаду присягає додержуватися Конституції України. Конституції незалежної країни всього 21 рік, і стільки ж існує це положення. Та ми часто забуваємо історію Головного Документу. А вона вимірюється століттями! Пропоную згадати. Об этом сообщает racurs.in.ua со ссылкой на СМИ.

XIXII ст. Ярослав Мудрий складає Руську Правду. Це була збірка стародавнього руського права на основі звичаєвого права. Вона давала можливість сторонам боронити свої права на життя, здоровя і майно, а судові ... підставу до справедливого вироку. Це було 10 століть тому! Весь цей час ми намагаємося зробити суд справедливим! Що маємо сьогодні Як кажуть, роботи ще хоч греблю гати.

1710 рік. Конституція Пилипа Орлика. Написана латиною і староукраїнською !. Знайомі історики говорять, що це була одна з перших європейських конституцій нового часу. Ідея документу актуальна й до сьогодні це незалежність нашого народу і безпека від зазіхань Московської держави на руські землі. За це ми боремося вже 300 років!

1918 рік. Конституція Української Народної Республіки. Прийняли її в останній день існування Центральної Ради і тому вона не запрацювала. УНР проголошувалась суверенною, самостійною і ні від кого незалежною державою, з неподільною територією. Суверенне право належало народові. Це передумова до сьогоднішньої Конституції.

Конституції Радянської України перелічувати не буду. Бо вони були лише формальними і відтягували незалежність України.

28 липня 1996 року о 9 год. 18 хв. після 24 годин безперервної праці Верховна Рада 2-го скликання ухвалила Основний Закон України.

Історія повторюється, доки ми не вивчимо урок. Сьогодні в Україні йде війна. Нашу Конституцію так само не поважає незмінний сусід. Всередині країни влада ігнорує її положення.

І я дуже хочу, щоб через рік кожен українець міг відзначати День Конституції без осадку у душі. Щоб кожен наш громадянин міг сказати моя Конституція мене захищає. Щоб його влада діяла в його інтересах. І ми, наша фракція, усі наші партійці, будемо за це боротися!

Зі святом!

# ДеньКонституціїВалерій Дубіль


ТОП новости

Вход

Меню пользователя